Havaların ısınması açık havada daha fazla vakit geçirmek için tünelin sonundaki ışık gibi görünse de eğer alerjik bir bünyeniz varsa bahar mevsimini kaşıntı, göz sulanması, burun akıntısı gibi farklı belirtilerle karşılayabilirsiniz.
Op.Dr. Ahmet Alp
Bahar Mevsimi ve Alerjik Rinit sorunlarını anlattı...
İyi görünmek her zaman önemli olsa da yaz aylarında iyi görünme isteği belirgin ölçüde artar. Özgürce hareket edebilmek, kıyafet tercihlerini kaygılardan uzak yapabilmek; daha iyi bir bedene kavuşma ve daha öz güvenli seçimler yapabilme isteği göz önünde bulundurulduğunda yaza mümkün olduğunca eksiksiz hazırlanmak hem kadınlar hem de erkekler için öncelik haline gelebilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Sandıkcı’ya yaza hazırlanırken en çok tercih edilen estetik ameliyatları sorduk.
Yaza Hazırlanırken  En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar
Markanızın kısaca hikayesini ve geldiği noktada yatırımlarınız ile büyüklüğünüzü anlatır mısınız?

Uriage Fransız bir dermo kozmetik markasıdır. Markanın ortaya çıkışı Fransız Alp’lerinden çıkan bir kaynağın keşfedilmesi ile başlıyor. Suyun keşfinden sonra, kaynağın bulunduğu bölgede bir Termal Merkez kuruluyor. Bu Termal Merkezi 6 aydan büyük bebeklerde dahil olmak üzere yılda 4500 hasta ziyaret ediyor. 2000 yıllık ve 75 metre yükseklikten akan şifalı su, dermatoloji, romatoloji, KBB, post kanser gibi alanlarda, hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılıyor. Koruyucu, iyileştirici, nemlendirici ve izotonik özelllikleri olan termal su, ürünlerin içerisinde belli konsantrasyonlarda kullanılıyor. Bu termal suyun en önemli özelliği, litrede 11 gr mineral oranı ile piyasadaki en yüksek mineral değere sahip termal su olması.
Fransız Alplerinden çıkan bir kaynağın keşfedilmesiyle ortaya çıkan marka
Te-Ha Kozmetik Eczane Grubu Markaları Müdürü Nazlı Bayar markayla ilgili sorularımızı röportajımızda cevapladı.
Gazi ve Atatürk Üniversitesinde lisans eğitimlerimi tamamladım. Hemen ardından Liv Hospital Ulus bünyesinde, beş yıl boyunca Klinik Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak; Hastalıklarda Beslenme Tedavisi alanında çalıştım. Özellikle onkoloji (kanser), diyabet (şeker), böbrek-karaciğer hastalıkları, kalp-damar hastalıkları, bariatrik cerrahi ve obezite alanında klinik 
çalışmalar yürüttüm. Tüm hastanenin klinik beslenme süreçlerinin şefliğini yaptım.

Nişantaşı’ndaki yeni kliniğime taşınmamla birlikte, danışanlarımın da yoğun talepleri üzerine bitki çayları ve sağlıklı atıştırmalıklardan oluşan ürünlerimi sağlıklı yaşam tutkunlarının beğenisine sundum. Şu anda 1 çay çeşidim ve 3 sağlıklı atıştırmalık alternatifim var. Önümüzdeki dönemde farklı ürünler de çıkarmayı planlıyorum.
11 yaşımdayken polikistik over sendromuyla tanıştım ve böylece uzun yıllar süren kilo verme serüvenim de başlamış oldu. Zayıflamak için yıllarca birçok yola başvurdum, birçok uzmanın farklı beslenme metotlarını denedim. Bu deneyimler bana çok şey kazandırdı. Hatta diyetisyen olmaya bile yaşadığım bu deneyim sayesinde karar verdim. Doğru beslenirseniz sadece kilo vermekle kalmıyor, hastalıklardan korunuyor, sağlıklı bir vücuda da sahip oluyordunuz. Bunu anladıktan sonra kendimi bu yolda çalışmaya adadım ve tıp biliminin babası Hipokrat’ın 2500 yıl önce söylediği ‘Yediklerin ilacın olsun’ vizyonunu tüm hayatımın merkezine koydum. 
Kampotu İlaç Genel Müdürü Beril Koparal Ergün ve Voonka Collagen Ürün Müdürü Asya Çakır Bestenbeauty için röportajımızda Voonka Collagen ürünleriyle ilgili sorularımızı yanıtladılar.
Doğadan aldığı ilhamla tüketicileri için sağlıklı çözümler sunmayı hedefleyen Voonka Collagen genişleyen ürün portföyü ile daha sağlıklı bir cilt görünümüne, daha iyi bir egzersiz performansına ve daha iyi bir iskelet sistemi sağlığına sahip olmak 
isteyen herkese aradığı kollajen desteğini sunuyor. Voonka Collagen serisi farklı dozlarda ve formlarda kollajen içeren ürün grubu ile farklı yaşlardaki kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına çözüm olmakta.
 
Bize markanızdan ve içerdiği ürünlerinden bahseder misiniz?
Voonka Collagen markanızın kısaca hikayesini ve geldiği noktada yatırımlarınız ile büyüklüğünüzü anlatır mısınız?

Türkiye’de cilt sağlığı için geliştirilmiş kollajen içeren ürünler ilk olarak Voonka Collagen markası tarafından 2017 yılında sıvı formda kullanıma sunulmuştur. 2018 yılında tablet ve saşe formları, 2019 yılında çiğnenebilir formu, 2020 Eylül ayında yepyeni bir kapak teknolojisi ile üretilen Voonka Collagen Shake Drink Mix, 2021 yılında kahvelere katarak hayatımıza kolayca entegre edebileceğimiz saşe formda Voonka Coffee Collagen ile farklı kullanım çeşitliliği sunarak, herkesin kullanabileceği ürün gamı oluşturmuştur. Gıda takviyesi olarak kollajen kullanımını desteklemek ve kombine kullanım için krem, temizleme suyu formlarda ürünlerimiz de ürün gamımızda yer almaktadır. Bugün baktığınızda kollajen pazarının lider markaları arasında yer alan Voonka Collagen, pazarda yarattığı ilklerle yol gösterici olmaktadır. Bu noktada Argemiz ve ürünlerimizi üretildiği fabrikamız gibi birçok noktadaki yatırımlarımızla büyümeye devam ediyoruz.
 Vonkaa Collagen
Markanızın kısaca hikayesini ve geldiği noktada yatırımlarınız ile büyüklüğünüzü anlatır mısınız?

Liri 2021 yılının Mart ayında İstanbul'da kuruldu. Liri Arnavutça bir kelime olup anlamı özgürlük demek...
Arnavut kökenli bir aileden geldiğim için marka adını seçerken kendi dilimde olmasına istedim. Pandeminin tam ortasına denk gelmesi sebebiyle de anlamının özgürlük olması kafamda kurguladığım hikayeye tam olarak uymuş oldu.
Liri, halen bebek sayılabilecek bir marka olduğu için yatırımları da hep kendisine yapıyor aslında. Daha iyi tasarımlar, daha kaliteli malzemeler, daha gelişmiş üretim gibi konular yatırım konusunda ilk sırada yer alıyor.  Şu an 3. koleksiyonumuzun hazırlık aşamasındayız ve yakında satışa sunulacak. Bu koleksiyonda da yatırımı hep daha iyi bir kalite sunmaya yaptık diyebilirim.
Tamamı El işçiliğiyle üretilen tasarım Çantalar
Liri’nin kurucusu ve kreatif direktörü Sevcan Zümrütbel markayla ilgili merak edilenleri röportajımızda yanıtladı.
Markanızın kısaca hikayesini ve geldiği noktada yatırımlarınız ile büyüklüğünüzü anlatır mısınız?
Yediklerin ilacın olsun...
Beslenme ve Diyet Uzmanı Şükran Yıldız bestenbeauty için sorularımızı yanıtladı...
Markanızın kısaca hikayesini ve geldiği noktada yatırımlarınız ile büyüklüğünüzü anlatır mısınız?

Her tasarımımda başka fonksiyonlar yaratmayı ve bunların hikayelerinin olmasını severim. Bu arzu U-BOX tasarımı için 10 yıllık bir birikimin sonucuydu. Var olan bir U formu tasarladım. U formunun özelliği birbirinin içine geçerek kendiyle tamamlanmasıyla tam olmak kavramı...
Yüksek İç Mimar Nursema Öztürk,
kurucusu olduğu tasarım park ve çocukların gelişimine yaratıcılık, özgüven gibi bir çok yönden olumlu katkı sağlayan
U-box Toys yaratıcı bloklar üzerine sorularımızı yanıtladı.
info@bestenbeauty.com
Güzellik, moda, sağlıklı yaşam, life stye, etkinlikler ve yeni çıkan ürünlere dair güncel bilgileri takip ederken,  sosyal sorumluluk projelerinden de haberdar olabileceğiniz keyifli ve bilgi içerikli platform...
 
2021 ©  BESTENBEAUTY'de yayınlanan içeriklerin tüm hakları saklıdır.
design by humay demirbas
BESTENBEAUTY
Beste Paydaş Ertan /  Kurucu- Editör