Ayrıcalıklı hissettiren kokteyllerin adresi
Özel imzalı kokteyl deneyimlemeyi sevenler Artois Cadde’de buluşuyor. Mekanın kokteyl menüsü iddialı lezzetlerden oluşuyor. Her birinin ayrı hikayesi olan organik kokteyllerden Chili Mango ve Road The Forest en dikkat çeken tercihler arasında yer alıyor.
Birbirinden lezzetli ve geniş ürün çeşitliliğiyle her damak tadına hitap eden Bursa Kebap Evi, minik misafirlerini de unutmuyor. Lezzet dolu burger menüleriyle ilgi çeken marka, çocuklu aileler için harika bir alternatif sunuyor.
 
Bursa Kebap Evi İle Çocuklar Lezzete Doyuyor
Yada Sushi, şubeleşerek büyümeye devam ediyor
Uzakdoğu mutfağının öncülerinden Yada Sushi, lezzet ağını genişletmeye devam ediyor. İlk şubesi İstinye’nin ardından Galataport ve Bodrum’da iki yeni şube, Girne ve  Belek’ te de iki  franchise olmak üzere  beş farklı noktada hizmet veren Yada Sushi, rahat ve enerji dolu atmosferi ile misafirlerini ağırlıyor.
Kadayıfzade; Etiler, Florya, Cevizlibağ, Acıbadem ve İkitelli’de şubeleri olan ve butik tarzda hizmet veren bir tatlıcı. 54 yıl önce Gaziantep’te aile şirketi olarak kurulmuş. Yağ, bal, fıstık ticareti ile birlikte kadayıf üretimine de başlanmış. Şimdi İstanbul’da şubeleri olan ve damak çatlatan lezzetler sunan Kadayıfzade’nin direksiyonunda vizyoner ve yenilikçi torun İkbal Küsbeoğlu var.
Damak çatlatan tatlılar
İstanbul Anadolu Yakası’nın gözde semti Caddebostan’a
yepyeni lezzetler geliyor! 
Artois Cadde ile benzersiz bir gastronomi yolculuğuna hazır olun 
Kadıköy’ün en gözde semtlerinden Caddebostan’a zengin menüsü, eşsiz tatları ve enerji dolu atmosferiyle yepyeni bir mekan geliyor: ‘’Artois Cadde’’. Menüsünde alanında uzman şeflerin hazırladığı seçkin örnekleri buluşturan Artois, dünya mutfağına tutkusu ve özgünlüğü ile yön vermiş Hazer Amani Şef’in keyifli sunumları ve farklı lezzetleri ile misafirlerini benzersiz bir gastronomi yolculuğuna davet ediyor.
Datça Murat Çiftliği İş Birliği İle Fişekhane Ekolojik Pazar Açıldı
Kültür, sanat, lezzet ve iyi yaşamın şehirdeki yeni merkezi Fişekhane’de sağlıklı yaşamı odağına alanlar için bölgenin ilk ekolojik pazarı açıldı.  Yerli üretim ve bilinçli tüketim anlayışıyla doğal ve taze lezzetleri çiftlikten sofralara getiren Datça Murat Çiftliği, İstanbul’un farklı lokasyonlarında hayata geçirdiği organik ve ekolojik pazarlara bir yenisini daha ekledi. Her hafta Cumartesi ve Pazar günleri 10.00 ile 20.00 saatleri arasında Fişekhane’de kurulacak olan Fişekhane Ekolojik Pazar by Datça Murat Çiftliği; üretici hikayeleri, lezzetli atıştırmalıklar, ekolojik yaşamı destekleyen atölyeler, workshop etkinlikleri, alanında uzman isimlerle düzenlenecek söyleşiler, tiyatro, sinema, sergiler ve çeşitli müzik dinletileriyle keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatacak.  
Et Ala Sosisin Alası...
Et Ala” markası Sosisin Alası olarak Ar-Ge süresinin 3 yıl satış süresinin de 6 ay olan içeriğinde NİŞASTA, LİKİT FÜME ve RENKLENDİRİCİ bulunmayan yenilenebilir kuzu bağırsaklarına doldurulmuş %100 dana sosislerle tanıştırmak istiyoruz.
Gourmet Ladies doğal, katkısız ürünleri ve kendi topraklarımızdan elde ettiği hammaddelerle; sağlıklı üretim, sürdürülebilirlik ilkelerine sahip çıkıyor. Yerel üreticilerle birlikte üreten marka, lokal bir dünya bir markası olmayı hedefliyor. Fıstık ezmesinden sıcak çikolataya, sağlıklı atıştırmalıklardan bağışıklık sistemini destekleyen çaylara dek sürdürülebilir ürünler sunuyor.
Yerel, sağlıklı ve sürdürülebilir: “Gourmet Ladies”
Tüm kahve çeşitlerinde “tazelik” anlayışını benimseyen Ali Efendi Kahve, Türk Kahvesi’nin kültürel değerini yaşatmayı hedefliyor
Ali Efendi Kahve, Kaliteli Kahve Anlayışını Kültürle Buluşturuyor
2013 yılından bu yana, sade, rahat, Uzak Doğu esintilerinin kendini hissettirdiği ambiyansı ve ezber bozan sushileri ile Uzak Doğu mutfağı severlerin müdavimi olduğu Yada Sushi, lezzet ağını genişletiyor. İkinci şubesini gastronominin yeni adresi Galataport İstanbul’da açan Yada Sushi, rahat ve enerji dolu atmosferi ile misafirlerini ağırlıyor.
Yada Sushi, İstanbul’un yeni gastronomi adresi Galataport İstanbul’da!
En Keyifli Ramazan Akşamları 42 Maslak’ta Yaşanıyor
‘Artful Living’ konsepti ile eğlence, sanat ve kültürel etkinliklerle ön plana çıkan 42 Maslak, Ramazan ayı boyunca, zengin iftar sofraları, canlı müzik dinletileri ve özel sohbet toplantılarına ev sahipliği yapıyor.

Türk Lezzet Müzesi restoranlarında, Ramazan ayı boyunca 81 il, 22 farklı yöreden geleneksel lezzetler sunulan 42 Maslak’ta unutulmaz gurme iftarlar ve müzik dinletileri düzenleniyor. Her gün üç müzisyenle yapılan canlı Ramazan dinletilerinin yanı sıra her salı İletişim Stratejisti ve TV  sunucusu Ertan Özyiğit ve cuma günleri oyuncu ve yönetmen Tamer Levent(‘in moderatörlüğünde alanında ünlü konuklarla ufuk açan söyleşiler gerçekleştiriliyor. 
Romu Ristorante,
Gastronomide Akdeniz Esintisi için kapılarını Ataköy’de açtı
Akdeniz mutfağının seçkin yemeklerini İtalyan mutfağının ana ürünleriyle bir lezzet harmonisi yaratarak, Anadolu misafirperverliğini koşulsuz misafir memnuniyetine dayalı bir sunum ve servis anlayışıyla birleştiren Romu Ristorante, İstanbul Avrupa Yakası’nın gözde semti Ataköy’de misafirlerini ağırlamaya hazır. İsmini tarihi Roma şehrinin kuruluş hikayesinden alan Romu Ristorante’nin kurucusu, meslek hayatına İstanbul Doors Group’da başlayan ve Karaköy’ün en popüler işletmesi Madeo ‘nun ortaklarından olan Erdal Doğan. Son olarak Londra’ya yerleşen ve gastronomi alanında yurtdışında da başarılı konseptlere imza atan Doğan, son projesi Romu Ristorante ile Ataköy Bölgesi’ne değer katmaya geldiklerini söylüyor
Kastamon’nun Eşsiz Lezzetlerinin Adresi; Hacının Yeri
Kastamonu’nun yöresel lezzetlerinden kuyu kebabı, 1970 yılından bugüne Kebapçı Hacı Mustafa Karaca’nın usta elinden çıkan lezzetliyle sofralardaki yerini alıyor.
info@bestenbeauty.com
Beste Paydaş Ertan /  Kurucu- Editör
BESTENBEAUTY
Güzellik, moda, sağlıklı yaşam, life stye, etkinlikler ve yeni çıkan ürünlere dair güncel bilgileri takip ederken,  sosyal sorumluluk projelerinden de haberdar olabileceğiniz keyifli ve bilgi içerikli platform...
 
2021 ©  BESTENBEAUTY'de yayınlanan içeriklerin tüm hakları saklıdır.
design by humay demirbas